Правильник Впоряду ч.1
Поняття команди пластового впоряду
Зімкнуті лади
Основні постави пластового впоряду
Привітання в Пласті
Впоряд на місці

 

 

 

Основні постави пластового впоряду

 

           ·        СТРУНКО Переглянути відео

Основна постава пластового впоряду: коли пластун стоїть одинцем, тіло звернене в сторону провідника, випрямлене в повний зріст; каблуки черевиків присунені разом, носки взуття відхилені під кутом 45º( на ширину одної стопи), вага тіла спочиває на обох ногах і цілих стопах. Коліна легко стиснені і випрямлені; живіт легко втягнений груди подані вперед, руки вільно опущені вздовж тулуба, долоні зібрані в кулаки і притиснуті до стегон (середній палець уздовж бокового шва штанів чи спідниці), голова випрямлена, зір спрямований вперед.

Постава не має бути напружена, проте випрямлена та не згорблена. Коли стоїться “на струнко” не можна рухатися, говорити, сміятися, співати, обганяти мухи, тощо; виняток тут є співання гімну, звітування, і т.п., що звичайно є попереджене окремою командою. З цієї основної постави виконується усі інші впорядові вправи, якщо іншого не зазначено в описі команди.

           ·        СПОЧИНЬ Переглянути відео

            З постави на „струнко” висуваємо ліву ногу скосом вбік на 10-15 см, так щоб п’ятка лівої ноги знаходиться на прямій лінії з носком правої ноги; вага тіла переходить на праву ногу. Руки вільно опущені вздовж тулуба.

            На спочинь можна рухатись, не виступаючи з лави, поправляти одяг, але не можна змінювати вигляд однострою (підкочувати рукава, знімати чи одягати накриття голови і хустку) без окремого наказу чи дозволу бунчужного, без дозволу не можна говорити.

 

·        СВОБІДНО

Команда дозволяє більшу свободу рухів, ніж на „спочинь”: можна говорити співати, рухатися, сидіти, проте без окремого дозволу не можна виходити із свого місця в лаві чи міняти вигляд односторою (скидати накриття голови, підкочувати рукави, розпинати комір).