Правильник Впоряду ч.1
Поняття команди пластового впоряду
Зімкнуті лади
Основні постави пластового впоряду
Привітання в Пласті
Впоряд на місці

 

 

 

Привітання в Пласті

В поставі на „струнко” прикладаємо долоню правої руки, складену в пластовому знаці, до краю накриття голови над правою бровою. Долоня правої руки має бути звернена донизу. У випадку, коли пластуни не мають накриття голови – віддають почесть, піднімаючи три пальці правої руки до висоти рамена; долоня звернена вперед і цілком вверх ( а не наскіс вбік чи вперед). Рука має бути в тій самій площині, що і плечі та тіло.

 

Палиця „до стопи”(див. нижче): прикладаємо долоню лівої руки, складену в пластовому знаці, до палиці на рівні грудей. Долоня лівої руки має бути звернена вниз.

 

Палиця „на плече”(див. нижче): притримуючи кінець палиці, опускаємо ліву руку вздовж тіла, праву руку, долоня якої складена в пластовому привіті, піднімаємо до рівня грудей, так, щоб пальці доторкнулись палиці. Долоня правої руки має бути звернена вниз.

 

  • СКОБ (СКОБ)

Використовується для привітання відділу. Після нього пластуни голосно та одночасно відповідають “Сильно, Красно, Обережно, Бистро”. Необхідно намагатись виголошувати цю команду в поставі “струнко”, але якщо вона була виголошена на “спочинь”( наприклад, під час промов на різноманітних урочистостях), то пластуни самостійно стають на струнко, відповідають “Сильно, Красно, Обережно, Бистро” і повертаються до постави “спочинь”.

Такий спосіб поздоровлення вживається під час пластових церемоніалів (напр, підвищення пластового ступеня, перехід з одного уладу до другого, надання відзначення, тощо), щоб вшанувати дану особу.

У виняткових випадках (напр. привітання новозаприсяжених) команда може бути виголошена “Тричі СКОБ”–  відгук повторюється тричі.

Новацтво вітаємо гаслом „ГОТУЙСЬ”.

 

  • СЛАВА (СЛАВА)
Привіт “СЛАВА” вживається, щоб відзначити не суто пластове досягнення особи чи гуртка/куреня (напр. виграш в тереновому змагу, надання признання, закінчення іспиту вмілости, і т.п.) Команда переважно звучить так: “На честь ... слава” (або “Тричі слава”), а відділ одночасно гукає “Слава” (або три рази “Слава”). Виголошення цієї команди можливе тільки в поставі “струнко”